KŘESÍLKO ART-DECO

zajímavé art-deco křesílko
původní zachovalý stav
cena 5.500,- Kč

SECESNÍ KOMPLET

komplet secesního nábytku
dýha palisandr
restaurováno
čalouněno do látky BACKHAUSEN
REZERVACE

PSACÍ STŮL FUNKCIONALISMUS

Jedná se o velký, atypický funkcionalistický model. Je v autentickém, nálezovém stavu. Provedení celodřevěný - masiv - odýhován dubovou dýhou.
cena  25.000,- Kč

SOFA SECESE

Jedná se o malé sofa, celočalouněné, na dřevěné kostře; provedení buk - masiv. Je v nálezovém stavu, kompletní, poškozeno stářím. Jedná se o málo se vyskytující model. Možno odborně restaurovat našimi restaurátory včetně předběžné rozkalkulace všech prací a rovněž doporučení očalounit vysoce kvalitními čalounickými látkami od rakouské firmy Backhausen - Wien
sběratelsky zajímavé, kvalitní práce, před restaurováním
originál - zajímavý model.
PRODÁNO

SEKRETÁŘ - BAR - ÚP HALABALA

Jedná se o sekretář s barem, výrobce UP závody viz štítek. Jedná se o model, který se moc nevyskytuje na trhu se starožitným nábytkem. Provedení dýhovaná laťovka - ořechová a buková dýha. Sekretář je v nálezovém stavu. Zámek je originální s původním klíčem. Sekretář je kompletní, mírně poškozený, lakovaný. v nerestaurovaném stavu, signováno, v původním stavu, originál
zajímavý model - UP závodů Arch.Halabala a kolektiv
cena 25 000,- Kč

Křeslo arch. J. Halabala H 275

křeslo H 275 návrh Ing. Arch. Jindřich Halabala pro UP závody v limitované sérii v roce 1930
křeslo je v původním nerestaurovaném stavu, dřevěné části neporušené
ohýbaný nábytek ohýbaný pařený bukový masiv
75 x 65 x 75 cm
výška sedu je 50 cm
stav před restaurováním
jedná se o velice ojedinělý model, bylo vyrobeno velmi málo kusů.
PRODÁNO

TABURET

Secesní taburet
restaurováno, čalouněno do látky Backhausen
cena 16.000,- Kč

SEKRETÁŘ - UP ZÁVODY PROF. J. HALABALA

Sekterář - UP závody Prof. J. Halabala
Jde o zajímavou, málo se vyskytující práci Arch. Halabaly. Jedná se o nadstandartní model z období 2. e o čtvrtiny 20. století známé firmy UP - Brno, architekta Halabaly.
Na zadní straně sekretáře je papírový štítek se značou firmy. Klíče od zámků bočních sloupových skříní jsou originál s označením UP závody. Sekretář je demontovatelný na 6 ks dílů a možno převést rozložený. Jde o velmi jednoduchou demontáž i montáž. Tento model sekretáře je vhodný jako buffé a nebo i k pánské pracovně. Má dva samostatné bary s vyklápěcími dvířky. V současné době je sekretář v nerestaurovaném stavu a jeho povrchová úprava je zaslepená zažloutlým prvorepublikovým lakem. Po odborném očištění - viz foto plošných sond - bude velmi elegantního designu - kořenice jilmu aj.. Rozkalkulace kompletního odborného restaurování zašleme emailem na požádání. Veškeré restaurátorské práce včetně dopravy na místo určení zajistíme a to včetně montáže na místě. V horní části sekretáře je opaxitová - bílá skleněná deska - původní provedení. Sekretář - je možno vidět ve skladech firmy v Olomouci.Tento model se velmi málo vyskytuje na trhu se starožitným nábytkem a je znalci velice ceněn!
šířka: 270 cm
výška: 168 cm
hloubka: 57 cm
přibližný rok výroby: 1930
vyrobeno z materiálů: dýha mořená, dýha ořechová, dýha, laťovka dýhovaná, sklo lité
doplňující informace: sběratelsky zajímavé, originál, lakováno, garance originality, nerestaurováno - kompletní
cena 65.000,- Kč

SEKRETÁŘ - UP ZÁVODY PROF. J. HALABALA

Sekterář - UP závody Prof. J. Halabala
Jde o zajímavou, málo se vyskytující práci Arch. Halabaly. Jedná se o nadstandartní model z období 2. e o čtvrtiny 20. století známé firmy UP - Brno, architekta Halabaly. Na zadní straně sekretáře je papírový štítek se značou firmy. Klíče od zámků bočních sloupových skříní jsou originál s označením UP závody. Sekretář je demontovatelný na 6 ks dílů a možno převést rozložený. Jde o velmi jednoduchou demontáž i montáž. Tento model sekretáře je vhodný jako buffé a nebo i k pánské pracovně. Má dva samostatné bary s vyklápěcími dvířky. V současné době je sekretář v nerestaurovaném stavu a jeho povrchová úprava je zaslepená zažloutlým prvorepublikovým lakem. Po odborném očištění - viz foto plošných sond - bude velmi elegantního designu - kořenice jilmu aj.. Rozkalkulace kompletního odborného restaurování zašleme emailem na požádání. Veškeré restaurátorské práce včetně dopravy na místo určení zajistíme a to včetně montáže na místě. V horní části sekretáře je opaxitová - bílá skleněná deska - původní provedení. Sekretář - je možno vidět ve skladech firmy v Olomouci.
Tento model se velmi málo vyskytuje na trhu se starožitným nábytkem a je znalci velice ceněn!
šířka: 270 cm
výška: 168 cm
hloubka: 57 cm
přibližný rok výroby: 1930
vyrobeno z materiálů: dýha mořená, dýha ořechová, dýha, laťovka dýhovaná, sklo lité
doplňující informace: sběratelsky zajímavé, originál, lakováno, garance originality, nerestaurováno - kompletní
cena 65.000,- Kč

POHOVKA - UP ZÁVODY

POHOVKA - UP závody
Celočalouněná pohovka vedena pod katalogovým č. H 363.
Výroba UP závody. Jedná se o novější model někdy kolem roku 1950. Konstrukčně v pořádku, doporučujeme čalounit kvalitními látkami. Pohovka je v přijatelném zachovalém stavu, nepoškozeno, plně funkční. Možnost rozložit na míru 104 cm. Pohovku je možno shlédnout ve skladech v Olomouci.
šířka: 210 cm
výška: 75 cm
hloubka: 85 cm
přibližný rok výroby: 1950
cena 15.000,- Kč

KOMODA PSACÍ - BIEDERMAIER

Čtyřšuplíková komoda z doby Biedermaieru. Jasanová dýha. První šuplík je výklopný a slouží jako psací plocha. Další menší zásuvky. Kompletně odborně restaurované.
Jde o sběratelský a navíc plně funkční kus praktického nábytku. Použita přírodní šelaková politura a klasické postupy. Zrevidovány zámky a jiné kovové výklopné mechanismy.
Přizpůsobeny dobové - staré klíče, vše ve funkčním stavu. V archívu firmy je poměrně rozsáhlá fotodokumentace stavu komody před restaurováním a i v průběhu z restaurátorské dílny. Cena kompletního restaurování včetně původního litého mosazného kování klíčů + zámků byla 35.000,-Kč.
šířka 128 cm
výška 103 cm
hloubka  67 cm
přibližný rok výroby 1830
země původu Evropa - Rakousko-Uhersko
období / sloh: Biedermeier
vyrobeno z materiálů: dřevo masiv, dřevo z listnatého stromu, dýha
doplňující informace: funkční, garance originality, v perfektním stavu, kvalitní práce
sběratelsky zajímavé
PRODÁNO

HODINY PODLAHOVÉ - BICÍ - PŘÍZEDNÍ

Hodiny podlahové - bicí - přízední - restaurované.
Podlahové hodiny jsou v provedení celodřevěné skříně - masív dub - skříň řadíme svým provedením do konce 18. Století.
Provenience - Francie - Itálie?
Stroj hodin - kompletně restaurované odborným restaurátorem panem Kubátem Emilem - znalcem - hodinářem - Brno. Povrchová úprava ruční - přírodní šelaková politura. Stroj hodin je bicí - půlový a má opakování bití 5 minut po celé hodině. Stroj je svým provedením a stářím mladšího provedení a to dle odborného znalce na hodiny okolo poloviny 19. Století - 1850. Stroj je kompletně odborně restaurovaný. Závaží - lité železo - nátěr barvou. Kyvadlo železo + tlačená mosaz - originální. Ciferník hodin je barokního provedení tím pádem staršího data než stroj. Několikrát předělávaný - zdobení rytá mosaz do ornamentu. Kompletně odborně restaurováno a nýtováno pasířem. Kompletní fotodokumentace - archív firmy - jak před celkovým restaurováním, tak i v průběhu a v konečném stádiu po odborném restaurování. Součástí podlahových hodin je i dobová klička na natahování chodu a bití hodin. Celkové restaurátorské práce byly cca 30.000, -Kč / skříň + stroj + ciferník /
šířka  60 cm
výška  245 cm
hloubka  40 cm
přibližný rok výroby  1780
země původu -  Jihozápadní Evropa
období / sloh - Klasicismus
vyrobeno z materiálů - dřevo masiv, dub, mosaz, ocel
doplňující informace -  funkční, garance originality, po celkovém restaurování, sběratelsky zajímavé
PRODÁNO

KŘESLO - VÍDEŇSKÁ SECESE

Křeslo - model - návrh
Kompletně restaurováno jak po stránce odborného restaurátora - truhláře tak po stránce čalounické. Použity přírodní materiály a vysoce kvalitní čalounická látka firmy Backhausen - Austria.
výška 82 cm
šířka 84 cm
hloubka 86 cm
přibližný rok výroby : 1930
období / sloh: Secese Vídeňská
vyrobeno z materiálů: dub masiv, látka, mosaz, tráva africká
doplňující informace: restaurováno odborně, po celkovém restaurování, nově čalouněno
cena 45.000,- Kč